חופשה מפנקת וסיור אדריכלות


אם הינכם אוהבים עיצוב ואדריכלות, אנו שמחים להזמינכם לסוף שבוע אדריכלות ועיצוב באחד ממלונות הקונספט שלנו במסגרת האירוע "בתים מבפנים".
לילה מפנק במלון בוטיק, ארוחת בוקר זוגית וסיור אדריכלות המועבר ע"י אדריכלי המלונות.
אירועי "בתים מבפנים" מתקיימים תודות לאדריכלים, ליזמים, לבעלי הבתים, למנהלי המוסדות ולאנשי השימור שרואים בארכיטקטורה לא רק מקצוע אלא גם שליחות חברתית ומטרת האירוע היא לשפוך אור על הסביבה הבנויה ולעודד מעורבות אזרחית בנושא המשפיע על חיי כולנו. 

ע"מ להשתתף בסיור יש לשריין מקום באתר הבית "בתים מבפנים". הלינק ישלח במייל לאחר ביצוע ההזמנה
 
סינון לפי


CINEMA HOTEL

אדריכל: יהודה מגידוביץ', 1939. אדריכל השיפוץ: אריה דבילנסקי, 2001.
ביקור במבנה באוהאוס שעבר שימור ושינוי ייעוד מבית קולנוע למלון בוטיק (הראשון בארץ). באמצעות מקרנות, כיסאות, גופי תאורה, כרזות מקוריות ועלוני פרסומת מאמצע המאה הקודמת משמר המלון בין כתליו את סיפורו של קולנוע אסתר שפעל בו כ־50 שנה ואת סיפורם של מייסדיו – משפחת נתנאל שעלתה לארץ בשנת 1924 ממושבת הכתר הבריטית עדן.
מגידוביץ' שתכנן את הבניין חויב להיצמד להנחיות האדריכליות של האדריכלית ג'ניה אוורבוך – מתכננת כיכר צינה דיזנגוף – בעיצוב האחיד של החזיתות בסגנון הבאוהאוס הפונות לכיכר, אולם בעיצוב הפנים של המבנה שילב מוטיבים אקלקטיים כגון גרם המדרגות המונומנטלי בסגנון הארט דקו.
הביקור בהדרכת ההיסטוריון ויזם המלון דני גולדשמיד, נכדה של אסתר (שעל שמה נקרא הקולנוע), יתחיל בחזית הבניין ויתייחס לאדריכלות ולהיסטוריה של כיכר צינה דיזנגוף, מרכז הבידור להמונים במשך עשרות בשנים, ימשיך ללובי המלון ויציג את החללים המקוריים ששומרו ואת אוסף המקרנות, המסרטות והכרזות המוצג במקום דרך קבע. כמו כן ייפתחו להצצה חדרים במלון. הסיור יסתיים במרפסת הגג של המלון המשקיפה לכיכר צינה דיזנגוף המחודשת.


ARTIST HOTEL

אדריכל: דיוויד לבנטל, 2019.
סיורים עם האדריכל ועם האוצרת, במלון שהוא פרי שיתוף פעולה בין אוסף האמנות של דורון סבג ובין רשת מלונות אטלס ושעיצובו נועד ליצור במה לאמנות הישראלית המוצגת בו ולאפשר חוויית ביקור שמשתנה מחלל לחלל. במלון מוצגות עבודות שנעשו במיוחד עבורו, כמו חדרי אמן שבהם יכולים האורחים ללון בתוך יצירת אמנות Site-Specificעבור המלון. באמנים המציגים במלון: מעיין אליקים, טוני נבוק, שי זילברמן, הילה עמרם, אייל אסולין, נעה יפה, דנה יואלי, נעמה רוט ונוספים. משך הסיורים כשעה.
הסיורים עם אוצרת המלון, דינה יקרסון יתקיימו בחמישי ב־19:00 ובשישי ב־12:30.
הסיור עם אדריכל דיוויד לבנטל האחראי על התכנון ועיצוב הפנים של המלון יתקיים בשישי ב־14:00.


FABRIC HOTEL

אדריכל: יואב מסר אדריכלים; עיצוב פנים: אורן בורנשטיין, 2018.
סיורים עם אדריכל יואב מסר וצוות משרדו במלון הבוטיק פבריק השוכן בתוך בניין טקסטיל לשעבר. במלון 43 חדרים, גן אחורי, מרפסת גג ובר – בושוויק של רשת אימפריאל.  הסיורים ייפתחו בשיחה קצרה על גג המלון על האתגר שבהסבת הבניין הישן למלון מודרני ועל השפה העיצובית של המלון המשדרת אורבניות עכשווית, ולאחריה יתקיים סיור קצר בחלליו השונים של המלון